Plavba v dračí lodi je oddechem v týmu

 

V současnosti se tato plavidla využívají k závodům, ale i k odpočinkové plavbě. Jedna z nich teď nově slouží v Opavě.

Svou první loď totiž na vodu spustil Eda Volák z občanského sdružení Přátelé dračích lodí Opava. Na Stříbrném jezeře pak hned v minulém týdnu uspořádal soutěže nejen pro dospělé, ale i pro děti z dětských domovů a pro handicapované.

"Jezdím asi čtyři roky a nyní si konečně nemusíme loď půjčovat. Líbí se mi to souznění při pádlování. Díky bubeníkovi, který udává rytmus, se můžeme zapojit i my," usmívá se nevidomá Zuzka z Opavy.

Do jedné lodi se vejde až dvacítka pádlujících, posádku dále tvoří bubeník a kormidelník, který určuje směr. Společným cílem a zájmem celého týmu při závodech je co nejrychleji proplout závodní dráhou.

Loď zdobí dračí hlava na špici a ocas na zádi z masivu. "Tu opavskou nám z lípy vyřezával náš kamarád z Napajedel. Pomalovaly ji děti z místní Lidušky," přibližuje Volák a dodává, že plavidlo pokřtil Opa 1, protože tak nějak tuší, že u jedničky nezůstane. "Pro tolik příznivců brzy nebude stačit," přikyvuje.

Plavba v ní má podle něj až terapeutické účinky. "Jednak je to tím vybočením z každodenního stereotypu a honičky, léčebný je sám pohyb při pádlování v přírodě a navíc fantastická je i souhra při týmové práci, která dnes společnosti chybí. Po půlhodinovém pádlování lidé odcházejí naprosto spokojení," potvrzuje Eda Volák.

V Opavě je možné plavbu v dračí lodi vyzkoušet v rámci festivalu Další břehy nebo při akcích opavského sdružení Přátelé dračích lodí.

Zdroj: http://www.5plus2.cz/15536/plavba-v-draci-lodi-je-oddechem-v-tymu

 
Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon *
Text *
* povinné údaje