O nás

Podporujeme týmy právě vznikajících dračích posádek formou organizování unikátních akcí na dračích lodích. Specializujeme se na tzv. malé dračí lodě. Největší výhodou je počet pádlujících. Malá dračí loď neboli desetimístná loď vyžaduje na rozdíl od velké dvacetimístné pouze 10 pádlujících a jednoho bubeníka. Kormidelníka dodává pořadatel.

Sdružení DRAGONBOAT EVENTS je zaštiťováno ČESKÝM SVAZEM DRAČÍCH LODÍ, z.s., který byl založen 6. 1. 2014 jako samostatný sportovní svaz. Český svaz dračích lodí sdružuje jednotlivce, sportovní kluby i organizace, které se zabývají sportovním odvětvím Dračí lodě. Více informací včetně pravidel, termínové listiny naleznete na www.csdl.cz.

 

DĚKUJEME ZA PODPORU NAŠIM PARTNERŮM

 

 

 

 

 

Výhody malých dračích lodí

Snadnější složení posádky
Větší počet posádak = atraktivnější závod
Levnější startovné
Snadnější manipulace
Tréninková loď – pomoc posádkám s málo členy

Dračí lodě se objevily před více než 2000 lety v Číně. Odtud jejich typické dračí hlavy na špici lodě a jejich celkové zbarvení. Jejich novodobá zmínka se datuje k roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport bleskově rozšířil do celého světa, kdy k roku 2007 se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa. Od roku 1995 mezinárodní federace dračích lodí pořádá oficiální mistrovství světa i mistrovství Evropy.

Dračí loď je dlouhá 12,5 metrů, bez posádky váží kolem 250 kg má tvar otevřené kanoe s dračí hlavu na špici a dračím ocasem na zádi. V sestavě je maximálně 20 vsedě pádlujících závodníků (10 nalevo a 10 napravo) a bubeník, který sedí na špičce čelem k posádce a udává rytmus údery do bubnu a kormidelníkem stojící na zádi a řídící směr. U malých dračích lodí je to 10 pádlujících (5 nalevo a 5 napravo). Zpravidla se jede vždy v sudém počtu, jelikož by lichý počet závodníků mohl vychýlit loď. Závodí se v drahách na vzdálenosti 250, 500 a 1000 m. Dlouhá trať na 2000 m se jezdí na kola s otáčkami. Kategorie se dělí dle věku a pohlaví (jezdí se i mix).

Tento sport je jedním nejtýmovějších sportů na světě, jestliže zvážíme, že na lodi se nachází 22 aktivních členů posádky, na rozdíl třeba od fotbalu, kde je jich o polovinu méně. Loď s plnou posádkou může dosahovat i přes dvě tuny, to je jako velký off-road. Tento sport využívají mnohé firmy k tzv. teambuildingu.

  Logo ke stažení 76 kB