Vranovská regata 2015

Veřejný závod na 3km a Dračí biatlon 2015.

AMATÉRSKÉ MISTROVSTVÍ ČSDL na dlouhé trati – desetimístné lodě.

Ke stažení

  Informace k závodu Vranovská regata 2015 408 kB
  Propozice Vranovská regata 2015 824 kB

INFORMACE K ZÁVODU:

Startovné: Startovné bude možno uhradit na poradě kapitánů nebo během závodu před vlastní jízdou v cílové věži pořadatelů.

Tréninkové jízdy: Jsou pro posádky možné od 9.00h do 10.30h. Kdo z posádek si chce zajistit přesný čas tak prosíme o rezervaci emailem nebo telefonicky.

Závodní zázemí: K dispozici bude společný prostor „šatna" v přízemí penzionu Gaudeo, kde ráno proběhne porada a po té bude otevřena všem závodníkům pro převlečení nebo odložení věcí. Budou zde také zveřejňovány výsledky.

Občerstvení, jídlo: Po celou sobotu (i neděli) bude otevřena restaurace Gaudeo kde bude i závodní „společenské centrum" s reprodukovanou hudbou. Penzion Gaudeo se nachází na Vranovské pláži přímo naproti závodní trati. Zde bude pro závodníky k dispozici i sociální zázemí.

 

Příjezd, parkování: V areálu Vranovské pláže bude pro vozy závodníků vyhrazené parkování.
Instrukce k závodu a základní pravidla: Budou posádkám sdělena společně před každou jízdou v nástupním prostoru. Posádky se do nástupního prostoru dostaví vždy nejméně 15min. před jízdou.

Popis závodu dlouhé trati 3km s rozjížďkou:
Každá z posádek může absolvovat rozjížďku (měřenou tréninkovou jízdu) v délce 0,5km s jednou otáčkou po 250m. Startuje se individuálně intervalově. Dle dosaženého času se bude nasazovat do hlavního finálového závodu na 3km a to do jednotlivých startovních drah. Přičemž zřejmě nejvýhodnější drahou vzhledem k první obrátce do leva bude krajní levá dráha myšleno ve směru závodu.

Do hlavního závodu startují vždy 4 lodě společně z prostoru vymezeného 2 červenými bójkami. Lodě jedou najednou. Prvních 300m absolvuje každá posádka uprostřed ve své vyznačené dráze tak, aby se v tomto úseku závodu zabránilo jízdě na vlně. Lodě si tak udržují boční odstup od soupeřů cca 15m.

Po prvních 300m se již odstup nemusí dodržovat a je povolena jízda na vlně. V každé otáčce je zakázáno zavření (nenechání prostoru, resp. vody) soupeřů z venku. Svoji dráhu a vodu si může volit jen posádka, která získala náskok více než 1 celou délku lodi včetně ocasu.

Zaznamenává se dosažený čas. Vítězí posádka s nejrychlejším dosaženým časem, jelikož jedna kategorie může být rozdělena do několika jízd.
Podrobnější instrukce k pravidlům během závodu, předjíždění atd. budou posádkám dána na poradě kapitánů a před startem v prostoru nástupu.

Dračí biatlon - popis závodu:
Závod se startuje mezi červenými bójkami ve dvojicích. Pořadí na startu určí pořadí v cíli závodu na 3km. Závod se jede na 3kola (jedno kolo měří 500m). V každém kole je vložena střelba z paintballové zbraně na terč (3xstřelba). Střelci mohou být všichni z pádlujících členů posádky a mohou být v lodi umístěni kdekoli. Každý pádlující závodník z posádky může během závodu absolvovat střelbu jen jednou, přičemž jedna ze tři střeleckých položek bude čistě ženskou záležitostí.
Každý závodník v lodi obdrží před startem 5 nábojů. Při každé střelbě je možné zasáhnout 6 terčů.
Střelci se na střelnici střídají dokud nejsou všechny terče trefeny nebo posádce nedošli střelci.
Pokud přesto zůstanou posádce nezasažené terče bude k výslednému času připsána tato:
Penalizace
1 nezasažený terč ........................ 1. minuta
2 nezasažené terče ..................... 1,5 minuty
3 nezasažené terče ..................... 2. minuty
4 nezasažené terče ..................... 2,5 minuty
5 nezasažených terčů ................. 3 minuty
6 nezasažených terčů ................. 3,5 minuty

V případě dalších informací k čemukoli, pište na email: knznojmo@email.cz nebo volejte: 777085161