Chomutov: Přijďte závodit v dračí lodi

Oblíbený květnový závod dračích lodí o pohár primátora města ovládne Kamencové jezero již posedmé.

„Až do poloviny dubna se mohou přihlásit zájemci z řad firem, organizací, občanských sdružení, zájmových nebo profesních skupin, reprezentanti měst, obcí či veřejnosti. Stačí mít do každé lodi partu dvaceti nadšených pádlujících, z toho minimálně čtyři ženy,” uvedla pracovnice magistrátu a pořadatelka závodu Silvie Škubová.

Chomutovský Dragon Cup 2015 se pojede tradičně 1. května. Posádky dvacetičlenných smíšených týmů se utkají na dvousetmetrové trati. Registrační poplatek pro posádku činí 8 tisíc korun. V ceně je zahrnuto zapůjčení lodě, pádel, plovacích vest, drobné občerstvení, vstup do areálu Kamencového jezera, tréninková jízda, kormidelník a na požádání i bubeník. Dračí loď je plavidlo tvaru otevřené kanoe o délce 12,5 metru, ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem.

Závod pořádá město Chomutov ve spolupráci s místním oddílem kanoistiky. Přihlášky do závodu mohou zájemci zasílat do 15. dubna na e-mailovou adresu s.skubova@chomutov-mesto.cz. Registrační formulář včetně podrobných informací o závodě lze stáhnout z webu www.chomutov-mesto.cz.

 

Zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Chomutov-Prijdte-zavodit-v-draci-lodi-366939
Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefon *
Text *
* povinné údaje